top of page

Mesafeli Satış Sözleşmesi

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

 

Madde 1: KONU

 

İşbu Sözleşme, ALICI’nın, SATICI’ya ait internet sitesi üzerinden elektronik ortamda siparişini verdiği aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerini düzenler.

Listelenen ve sitede ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir.

İş bu sözleşmeyi kabul etmekle ALICI, sözleşme konusu siparişi onayladığı takdirde sipariş konusu bedeli ve varsa kargo ücreti, vergi gibi belirtilen ek ücretleri ödeme yükümlülüğü altına gireceğini ve bu konuda bilgilendirildiğini peşinen kabul eder.

 

Madde 2: SATICI BİLGİLERİ

 

Unvanı          : Metin Kırçiçek – Kırçiçek Petek

Adres            : Kemaliye Mahallesi, Cem Çerkezoğlu Caddesi, no:7 Hendek/Sakarya

Telefon         : 05543821097

Eposta          : info@kircicekpetek.com

 

Madde 3: ALICI BİLGİLERİ

 

Adı – Soyadı  :

Ünvanı          :

Adresi           :

Telefon         :

Eposta          :

 

Madde 4: SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN BİLGİLERİ

 

Ürün                       :

Cins                        :

Miktarı / Adet           :

Satış Fiyatı              :

Kargo Ücreti            :

Ödeme Şekli            :

Teslim Edilecek Kişi  :

Teslimat Adresi        :

Fatura Adresi           :

 

Madde 5: GENEL HÜKÜMLER

 

ALICI, sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.


Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI’nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.


Sözleşme konusu ürün, ALICI’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz


SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun olarak teslim edilmesinden sorumludur. Haklı bir sebebe dayanmak şartıyla SATICI, sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan, ALICI’ya eşit kalite ve fiyatta mal veya hizmet tedarik edebilir.


Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin elektronik ortamda teyit edilmesi ve sözleşme konusu siparişin bedelinin ödenmesi şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.


SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeniyle sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICIYA’ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir.


ALICI’nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine iade edilir.


SATICI’nın iş bu sözleşmedeki ödeme yükümünün herhangi bir şekilde gerçekleşmemesi halinde SATICI, tahsil edilemediği ürün bedelini, ürünün teslim günündeki fiyatı üzerinden ve sözleşmede öngörülen faiz oranları üzerinden işletilecek faizi ile birlikte tahsili amacıyla icra takibi başlatılabilir, alacak davası açılabilir ve diğer hukuki yollara başvurabilir.Madde 6: CAYMA HAKKI ve İADE


Türk Ticaret Kanunu gereğince gıda maddeleri, içecekler veya diğer günlük tüketim maddeleri için cayma hakkı bulunmamaktadır. Kusurlu ürün nedeniyle iade hakkının kullanılması ise ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

 

Ürünlerimiz Türk Gıda Kodeksi ve Türk Standartları Enstitüsü standartlarına uygun şekilde üretilmektedir. Standartlara uygun olmayan ürünlerde ve ambalajı bozuk ürünlerde (kargoda ambalajı yırtılmış, açılmış veya ambalajı dağılmış) kargoyu teslim alırken koli içini kontrol ediniz ve öncelikle ürün görselini çekerek info@kircicekpetek.com adresine iletiniz. Ürünlerde hasar veya eksik varsa kargo firmasından teslim almadan hasar tesbit tutanağı düzenleyerek bir kopyasını ürün ile birlikte kargo firmasına iade ederek SATICI’ya geri gönderilmelidir. Kabul edilmeyen ürünün hasar tutanağı tarafınızdan mağazamıza ulaştırıldıktan sonra, en kısa süre içinde ürünün yenisini size en sağlıklı şekilde ulaştıracaktır. Ürüne zarar vermeyecek şekilde kutuda, ambalajda olabilecek küçük eziklerden dolayı ürün iade edilmemelidir. Teslimi yapılmış bir sipariş için kargo personelinin tüm sorumluluğunu yerine getirdiği kabul edilmiş sayılacaktır.


Teslim almış olduğunuz siparişte yanlış eksik veya kusurlu bir ürün olması halinde değişim ve iade hakkınızı kullanabilirsiniz. Siparişiniz ile ilgili memnuniyetsizliğiniz olduğunda bize info@kircicekpetek.com e-mailinden sipariş numaranızı belirterek e-mail atabilirsiniz.


Almış olduğunuz ürünü ambalajını açmadan, tahrip etmeden, ürünü kullanmadan ve daha sonra tekrar satışına engel olmayacak şekilde teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içerisinde teslim aldığınız şekli ile iade edebilirsiniz. İade işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz için Siparişlerim sayfasına gidip ilgili siparişin yanındaki iade butonuna tıklayın. İade edeceğiniz ürünü seçip, gerekli bilgileri doldurun. İade edeceğiniz ürünü faturadaki ilgili alanları doldurduktan sonra, ürünle beraber adınıza kesilen fatura ile birlikte adresimize gönderilmelidir. İade nedeniyle ödenecek taşıma masrafları tarafınızdan karşılanacaktır.

 

İadede ürünün orijinalliğinin, hijyenikliğinin ve tekrar satılabilirliğinin korunması gerekmektedir. Bu nedenle herhangi bir şekilde ürün ambalajı hasarlı ürünleri, ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip olmuş ve benzeri durumlarda ki ürünlerin, soğuk zincirde saklanması ve sevk edilmesi gereken ürünlerin iade ve değişimi kabul edilmez.

 

Tarafımıza gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır. Ürün iade işlemlerinde kargo bedelinin iadesi yapılmaz.

 

Ürün iadesi ve değiştirme şartları olarak, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği uygulamalar esastır.


Madde 7: TESLİMAT BİLGİLERİ


Siparişleriniz, banka onayı alındıktan sonra 2 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir. Kargo teslimatları, kargo firmasının çalışma saatlerine göre şirketimizden hafta içi teslim almaktadır. Bayram ve tatil günlerinde teslimat yapılmamaktadır. Teslimat adresinin, şirket adresimize uzaklığına göre de kargo şirketi 1-7 işgünü içerisinde siparişinizi size ulaştıracaktır.  Aras Kargo gönderim alanı dışında kalan bölgelerden gelen siparişler, adrese en yakın Aras Kargo şubesine bırakılacaktır.

 

Tarafımızdan kaynaklanan bir aksilik olması halinde size üyelik bilgilerinizden yola çıkılarak haber verilecektir.

Bu yüzden üyelik bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olması önemlidir.!

 

Satın aldığınız ürünler bir teyit e-postası ile tarafınıza bildirilecektir. Seçtiğiniz ürünlerden herhangi birinin stokta mevcut olmaması durumunda konu ile ilgili sizinle iletişime geçilecektir.

 

Online alışveriş sitesi aynı anda birden çok kullanıcıya alışveriş yapma imkânı tanır. Ender de olsa birkaç tüketicinin aynı ürünü alması söz konusudur ve ürün stoklarda tükenmektedir.

Bu durumda; Ödemesini internet üzerinden yaptınız ürün eğer stoklarımızda kalmamış ise en az 4 (Dört) en fazla 30 (otuz) gün bekleme süresi vardır. Ürün bu tarihleri arasında tüketiciye verilemez ise yaptığı ödeme kendisine iade edilir.

 

Madde 8: YETKİLİ MAHKEME


İşbu Sözleşmeden dolayı her türlü şikayet ve itirazlar, ilgili Bakanlıkça her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlara göre ALICI’nın veya SATICI’nın ikametgahının bulunduğu yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyeti’ne veya Tüketici Mahkemesi’ne yapılabilecektir.

 

Madde 9: YÜRÜRLÜK

 

ALICI, Site üzerinden verdiği siparişe ait ödemeyi gerçekleştirdiğinde işbu sözleşmenin tüm şartlarını kabul etmiş sayılır. SATICI, siparişin gerçekleşmesi öncesinde işbu sözleşmenin sitede ALICI tarafından okunup kabul edildiğine dair onay alacak şekilde gerekli yazılımsal düzenlemeleri yapmakla yükümlüdür.

 

SATICI:                                                                   ALICI:

 

Metin Kırçiçek-Kırçiçek Petek

bottom of page